25 marca 2020

Zawierzenie siebie i Anglii Najświętszej Maryi Pannie

29 marca zawierzymy samych siebie i Anglię Maryi, prosząc o nawrócenie i ponowną ewangelizację tej ziemi. W obliczu walki z pandemią koronawirusa Akt oddania się w opiekę Matce Chrystusa nabiera szczególnego znaczenia. Duchowe przygotowania do tego wydarzenia trwają od dwóch lat. Sytuacja, w której się teraz znajdujemy uniemożliwia nam wspólne podjęcie tego aktu w kościele, ale i tak możemy dokonać go gdziekolwiek się znajdziemy, korzystając z transmisji online.

Kościół katolicki w Anglii podkreśla, że Akt zawierzenia będzie czymś więcej niż tylko ceremonią religijną. O ile przyłączy się do niego wystarczająca liczba osób może wywrzeć duży duchowy wpływ na ten kraj. Po raz pierwszy Anglia zawierzyła się Maryi pod koniec XIV wieku. W obliczu olbrzymich politycznych zawirowań król Ryszard II zawierzył kraj Matce Chrystusa, oddając go pod Jej obronę. Anglia otrzymała wówczas tytuł „wiana Maryi”, a słynęła z tak gorącego nabożeństwa do Matki Bożej, że mówiono nawet o „brytyjskiej pobożności maryjnej”.

Jako Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii chcemy się duchowo włączyć w ten akt zawierzenia.
W dniach 26-28 MARCA o godz. 19.30:
Triduum modlitewne, podczas którego będziemy odmawiać LITANIĘ DO ŚWIĘTYCH I MĘCZENNIKÓW ANGLII oraz RÓŻANIEC.
W niedzielę 29 MARCA o godz. 12.00:
AKT ZAWIERZENIA SIEBIE I ANGLII NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE