Zapisz się do parafii

Wszystkich, którzy uczęszczają do naszego kościoła zapraszamy do wypełnienia formy zapisu dostępnego na naszej stronie internetowej od 1 stycznia 2020 r.
Aby zapisać się parafii, wystarczy kliknąć ten link: ZAPISZ SIĘ DO PARAFII

Dlaczego warto zapisać się do parafii?
  • Katolicy w Anglii (inaczej niż w Polsce) stanowią mniejszość, co zdecydowanie zmienia sposób przynależenia do parafii
  • Do Parafii w Anglii należy się przez dobrowolną deklarację (formę zapisu) a nie przez zamieszkanie na terytorium (jak w Polsce)
  • Do polskich parafii (podobnie jak do angielskich) przynależy się przez zapis a nie przez posiadanie polskiego paszportu (bycie Polakiem nie oznacza automatycznie że należysz do polskiej parafii)
  • Wypełnienie formy zapisu jest równoznaczne z wyborem tego kościoła jako miejsce swojego praktykowania (nie można należeć do parafii wirtualnie a realnie uczęszczać do innej np. z powodu odległości)