18 lutego 2023

WIELKI POST 2023

Aktualności Wiadomości parafialne

W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas, jakim jest Wielki Post. Czas przygotowujący nas do największych świąt naszej wiary –  PASCHY CHRYSTUSA. Zachęcamy wszystkich do korzystania z propozycji jakie na Wielki Post przygotowała nasza Wspólnota
SAKRAMANT POKUTY I POJEDNANIA

Kościół sprawuje Sakrament Pokuty i Pojednania
w sposób nadzwyczajny: w konfesjonale oraz w sposób uroczysty: wspólnotowo jako Liturgia pokutna.
Kiedy? 1. Spowiedź Św. wg grafiku (na pierwszej stronie, poniżej ogłoszeń), 2. Liturgia pokutna (ostatnia okazja do Spowiedzi Św. przed Świętami): Wielki Wtorek, 4 marca, godz. 18.00 oraz 20.30

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje zapraszają nas do głębszego przemyślenia swojego życia w świetle Słowa Bożego i wydawania owocu w postaci konkretnych decyzji. W tym roku rekolekcje będzie głosił ks. Piotr Jutkiewicz.
Kiedy? 3 marca – piątek, godz. 19.45 (katecheza po Mszy Św. wieczornej), 4 -5 marca – sobota i niedziela (katecheza w ramach homilii podczas Mszy Św. niedzielnych)

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ

Droga Krzyżowa, to nabożeństwo które zaprasza nas do kontemplacji Meki Pańskiej.
Kiedy? Każdy piątek Wlk. Postu, .godz. 10.45 (po Mszy porannej) oraz 18.15 (przed Mszą św. wieczorną).

GORZKIE ŻALE

Gorzkie żale to zbiór pieśni o męce Pańskiej. Historia powstania sięga końca XVII i pierwszej połowie XVIII wieku (pierwsze nabożeństwo zostało odprawione w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – 13 marca 1707 tego roku w Warszawie.

Kiedy? Niedziele Wielkiego Postu, 17.15

MODLITWA O ŚWICIE

Zapraszamy chętnych do modlitwy porannej Kościoła: Jutrzni wraz z Godziną Czytań? Może warto zacząć dzień od dobrej porcji modlitwy?
Kiedy? środy, czwartki, piątki Wlk Postu, godz. 06.15 (rano)

KATECHEZA PRZED TRIDUUM

Katecheza ta ma za cel przybliżyć nam znaczenie znaków, które będą nam towarzyszyć podczas Triduum Paschalnego.
Kiedy? Niedziela Palmowa, 2-go kwietnia, godz. 15.00 nieszpory oraz katecheza.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Post prowadzi nas do owocnego przeżycia świętego Triduum paschalnego. Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wigilia Paschalna stanowią punkt kulminacyjny całego roku liturgicznego Kościoła. Pomocą ma być katecheza przed Triduum.
Kiedy? Wielki Czwartek: godz. 19.00, Wielki Piątek, godz. 15.00, Wigilia Paschalna 21.00 (potrwa około 3h)

DOBRA KSIĄŻKA

Gorącą polecamy wszystkim książkę, wywiad-rzeka z ks. Krzysztofem Wonsem pt. „Nie wysłuchana Cisza”. Auto porusza w niej zagadnienia modlitwy, ciszy oraz świętości w życiu codziennym.
Druga propozycją jest książka z codziennymi rozważaniami nad Ewangelią pt. „Żyć Ewangelią”.
Gdzie? Dostępne w księgarni