10 kwietnia 2021

Odpusty parafialny w Święto Bożego Miłosierdzia

Aktualności

Drodzy bracia i siostry!

Odpust naszej Parafii jest dobrą okazją, aby wyrazić Bogu wdzięczność za naszą świątynię. Wybudowana dzięki wielkiej determinacji naszych braci i sióstr oraz poświęcona przez abp. Szczepana Wesołego w 1984 r. do dziś nam służy jako “nasz polski kościół” w Slough. Warto wiedzieć, że jest to jeden z niewielu w Anglii wybudowany przez Polaków od początku do końca (od zakupu ziemi aż do ostatniej cegły)

W dzień odpustu ogarniamy naszą modlitwą wszystkich budowniczych i fundatorów. Dla zmarłych prośmy o łaskę nieba a dla żyjących o wszelkie Boże błogosławieństwo.

W kontekście Święta Bożego Miłosierdzia odczytujemy naszą wspólnotę i naszą świątynię w kluczu daru: otrzymujemy je jako wyraz Bożego Miłosierdzia. Pan troszczy się o Ciebie: dlatego daje nam braci i siostry oraz to miejsce.

W dniu odpustu będziemy gościć w nasze Parafii Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii – ks. Stefana Wylężka, który wygłosi słowo odpustowe na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00.

W odpust parafialny pragniemy poświęcić nowe konfesjonały.  Obrzędu tego dokona ks. Rektor Stefan Wylężek. Szukamy sponsorów, którzy chcieliby przekazać większą kwotę jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski w Spowiedzi Św. Dla wielu Sakrament Spowiedzi uratował życie, rodzinę, małżeństwo, powołani. Łączny koszt budowy: £6000.  Dotychczas zebraliśmy datki (£3450):

  • £ 150 – mniejsze datki łącznie
  • £100 – od dwóch parafian (razem £200)
  • £200 – od czterech parafian (razem £800)
  • £300 – od jednego małżeństwa
  • £1000 –od jednego małżeństwa
  • £1000 –od księży (ks. Łukasza i ks. Leszka)

Dziękuje Wam wszystkim z serca, że budujecie naszą Wspólnotę swoją wiarą, poświęconym czasem, wielką uczynnością i hojnością, uśmiechem oraz Waszą otwartością. W ten sposób staje się ona domem dla wszystkich naszych braci i sióstr.

Pragnę także podziękować Wam wszystkim za wsparcie jakie my – duszpasterze, otrzymujemy od Was. Przykładów jest cała lista i ciężko je wszystkie wymienić. Po prostu – czujemy się przez Was bardzo kochani.

Wasze wsparcie jest tym szczególne w tym czasie, że wiele naszych Seniorów, na których zawsze mogliśmy liczyć z uwagi na izolację musiało pozostać w domach. Wsparcie młodszego pokolenia okazało się wtedy na wagę złota. Wsparcie duchowe, emocjonalne i finansowe pozwoliło nam przetrwać ten trudny czas pandemii.

Dziękujemy Bogu, że pozwolił nam razem iść drogą wiary!

Ks. Leszek i ks. Łukasz