22 kwietnia 2022

Odpust parafialny – Święto Bożego Miłosierdzia

Wydarzenia

Drodzy bracia i siostry!

Odpust naszej Parafii jest dobrą okazją, aby wyrazić Bogu wdzięczność za naszą świątynię. Wybudowana dzięki wielkiej determinacji naszych braci i sióstr oraz poświęcona przez abp. Szczepana Wesołego w 1984 r. do dziś nam służy jako „nasz polski kościół” w Slough. Warto wiedzieć, że jest to jeden z niewielu w Anglii wybudowany przez Polaków od początku do końca (od zakupu ziemi aż do ostatniej cegły)

W dzień odpustu ogarniamy naszą modlitwą wszystkich budowniczych i fundatorów. Dla zmarłych prośmy o łaskę nieba a dla żyjących o wszelkie Boże błogosławieństwo.

W kontekście Święta Bożego Miłosierdzia odczytujemy naszą wspólnotę i naszą świątynię w kluczu daru: otrzymujemy je jako wyraz Bożego Miłosierdzia. Pan troszczy się o Ciebie: dlatego daje nam braci i siostry oraz to miejsce.