16 stycznia 2021

Kolęda 2020

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DOMU I RODZINY

Niestety w tym roku nie będziemy odwiedzali naszych Parafian w domu w ramach tradycyjnej kolędy. W zamian za to proponujemy inną formę: zapraszamy, aby zgromadzić się razem, w rodzinnym gronie i  poprosić o Pana Boga błogosławieństwo dla swojego domu. Taką modlitwę można poprowdzić samemu np. po powrocie z kościoła z niedzielnej Eucharystii.

Jak to zrobić?

1. Wyznacz porę, w której wspólnie zgromadzicie się na modlitwie
  2. Przygotuj stół: ustaw krzyż ze świecami, Pismo Święte, różaniec oraz wodę święconą (możesz zabrać z kościoła)
  3. Poprowadź modlitwę według obrzędu (propozycja):

MODLITWA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA DOMU I RODZINY

(klikając możesz pobrać i wydrukować najlepiej dwustronnie wzdłuż krótkiej krawędzi)
  4. Po zakończonej modlitwie, możesz pokropić dom wodą święconą.
  5. Możesz napisać znaki na drzwiach: C + M + B 2020
    Znaczy to “Christus Mansionem Benedicat” – czyli “Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” (niektórzy tłumaczą to: “Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”).