14 czerwca 2022

Boże Ciało 19 czerwca 2022

Wydarzenia

Zapraszamy wszystkich do świętowania Bożego Ciała w innym sposób niż do te pory. Od tego roku, po raz pierwszy spróbujemy zorganizować procesje do czterech ołtarzy na terenie polskiego stowarzyszenia na Stoke Poges.

Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 12.00 a następnie pójdziemy do czterech ołtarzy. Zapraszamy do procesji do sypania kwiatów wszystkie tegoroczne i zeszłoroczne dzieci  komunijne w swoich strojach. Po Mszy Świętej i procesji zapraszamy na piknik rodzinny. Zachęcamy aby zabrać ze sobą koce. W związku z Mszą Świętą o godz. 12.00 w ośrodku polskiego stowarzyszenia nie odbędzie się Msza Św.o godz. 12.00 w naszym kościele.

Zapraszam Was serdecznie do wzięcia udziału w Mszy Świętej w BOŻE CIAŁO, 19 czerwca o godz. 12.00 na terenie polskiego Klubu na Stoke Poges (Uwaga! Msza nie odbędzie się w kościele parafialnym)

Spróbujmy mieć choćby mały fragment naszych polskich tradycyjnych procesji w czasie Bożego Ciała i przekazać to naszym dzieciom!

Poniżej kilka informacji:

• Boże Ciało 19 czerwca – w POLSKIM KLUBIE na Stoke Poges
  • zapraszam Was do wzięcia udziału w Uroczystej Mszy Św. o godz. 12.00
  • rodziny mogą siedzieć na kocach w czasie Mszy Świętej na zewnątrz ośrodka (koce trzeba zabrać z domu… 😊)
  • w czasie procesji do ołtarzy (po Mszy Świętej) dzieci mogą sypać kwiaty
  • próba dla dzieci sypiących kwiaty – wtorek 14. Czerwca o godz. 19:45 na parkingu naszego kościoła. Używamy naturalnych płatków (nie można używać konfetti czy materiałowych/plastikowych płatków)
  • po Mszy Świętej i procesji odbędzie się piknik rodzinny. Każdy przygotowuje się własnego uznania: wyżywienie czy zabawy sportowe. Będzie możliwość zakupu jedzenia w restauracji My QUEEN czy napojów w budynku Klubu
  • na teren Klubu nie można zabierać ze sobą piesków
  • będzie darmowy parking – dużo miejsc na samochody
  • kto potrzebuje Spowiedzi Św – zapraszamy do kościoła np. w piątek o godz. 18.00.
  • Adres: Ośrodek Polskiego Stowarzyszenia w Slough https://www.polishassociationslough.com/
    Church Lane, Stoke Poges, Slough SL2 4NZ, Mapa Google: https://goo.gl/maps/nspPewDNbw7JVGSe7)